מה זה בכלל פרקט למינציה

 

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים לרצף את ביתם בפרקט בזכות יתרונותיו הרבים וביניהם המראה היוקרתי, החמים והביתי אותו מעניק הפרקט.

קיימים סוגים שונים של פרקטים אך החלוקה העיקרית היא בין פרקט עץ טבעי לפרקט סינתטי. 

פרקט למינציה הוא בעצם פרקט סינתטי שמטרתו לדמות את הדבר האמיתי- פרקט עץ.

 

פרקט הלמינציה עשוי ממספר שכבות:

 

1. השכבה ראשונה והתחתונה ביותר היא שכבת למינציה קשיחה.

2. השכבה האמצעית היא פלטת HDF העשויה מנסורת עצים ודבקים בדחיסות גבוהה. על שכבה זו מבוסס בעיקר לוח הפרקט ועל כן ישנה חשיבות רבה לרמת הדחיסות- ככל שהפלטה דחוסה יותר, הפרקט יציב וחזק יותר ובכך בעיקר מתבטא השוני בין החברות השונות והמחירים השונים.

3. השכבה השלישית זוהי בעצם תמונה. בזכות כך שמדובר בתמונה, ישנם המון סוגים, צבעים וטקסטורות שונות לפרקט הלמינציה. ככל שהתמונה ברזולוציה גבוהה יותר, הפרקט נראה דומה יותר לעץ אמיתי.

4. השכבה העליונה ביותר זוהי שכבת מגן - למינציה שקופה המוצמדת לפרקט בחום ומגינה על הפרקט מפני שחיקה.

רמת השחיקה של פרקט הלמינציה מקוטלגת באמצעות רמות AC- כאשר הרמה הנמוכה ביותר היא- AC1 והגבוהה ביותר היא AC5. רמת השחיקה הפופולרית בישראל היא AC4.

את פרקט הלמינציה ניתן להתקין רק בשיטת ההתקנה הצפה בה לוחות הפרקט מונחים על גבי תשתית ספוג ונצמדים האחד לשני, כאשר שן מתחברת למגרעת מיוחדת הנועלת את לוחות הפרקט האחד לשני.
 

היתרון הגדול של פרקט הלמינציה הוא המחיר שלו שזול באופן משמעותי מפרקט עץ טבעי ובכך הוא נגיש ליותר אנשים. לצד יתרון זה יש לו גם חסרונות כשהעיקרי שביניהם הוא רגישותו הגדולה למים- פלטת ה-HDF עלולה להתנפח במגע עימם.


פרקט למינציה הוא פרקט קל לתחזוקה וניקיון אך חשוב מאוד להקפיד על שימוש נכון שישמור על הפרקט לאורך שנים.

 

 

 

x

#{title}

#{text}

#{price}